ساری شدن ساری

فاز دوم بوستان ملل و دستاوردی دیگر

کد خبر : 660021 تیر 1397اخبار 0
طی هفتاد و سه ماه گذشته شهرداری ساری در پیوند با شعار "ساری شدن ساری" چنان گام های بلندی برداشت که آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران از آن به عنوان "معجزه" یاد کرد
 فاز دوم بوستان ملل و دستاوردی دیگر

 

 

میوه گوارای درخت تنومند کار و تلاش یا به تعبیر شهردار ساری "عملگرایی" توسعه همه جانبه مرکز استان بود،توسعه ای که حناچی معاون وقت کشور آنرا "انقلابی در حوزه عمران شهری" توصیف کرد.

 

بی شک در کنار داشتن "طرح و برنامه" و "نیروی انسانی مجرب و توانمند" برای تحقق چنین توسعه ای ،برخورداری از "منابع مالی" یک نیاز حتمی و ضرورت قطعی است.

 

 پس مهدی عبوری سیزدهمین شهردار ساری پس از انقلاب اسلامی باید برای کسب منابع مالی تلاش خود را مضاعف می کرد جالب اما آنکه او برغم نیاز به منابع مالی،برای اولین بار در تاریخ بلدیه مرکز مازندران دریافت درصدی از هزینه مالی پروژه ها را از شهروندان ممنوع کرد.

 

 


 

 این یعنی از سویی "نهضت آسفالت " را آغاز کرد و از سویی گرفتن درصدی از هزینه آسفالت شهروندان را که تا پیش از او رایج بود ممنوع کرد!

 

به هر تقدیر ساری طی هفتاد و سه ماه اخیر گام به گام پیش رفت و در مدار توسعه با قدرت و سرعت حرکت کرد تا به مرزهای دست نایافتنی دست یافت، حضور در جمع پنج شهر برتر گردشگر پذیر آنهم پس از سالها فرو رفتن در محاق،افزایش چشمگیر سرانه فضای سبز،اجرای پروژه پر هزینه مهار آبهای سطحی، عقد قرار دادی سنگین برای برخورداری از کارخانه زباله سوز و دهها پروژه دیگر در کنار انتخاب شهردار ساری در شورای شهرداران کشور از عبوری و مرکز مازندران چهره ای ترسیم کرد"ملی" با ظرفیت هایی مثال زدنی.

 

 

به پشتوانه این موفقیت های پی در پی بود که همای "فرصت های طلایی" در آشیانه غربت زده و به محاق رفته دیروز نشست تا معجزه "عملگرایی" را به تماشا بنشینیم .

 

پایان سخن آنکه ساری به گاه ساری شدن سهمی از بودجه ملی می برد،فاز دوم بوستان ملل ملی اعلام می گردد تا هزینه احداث آن را دولت تقبل و پرداخت کند حالا مازندران غرور از دست رفته را بخاطر داشتن مرکزیتی رشگ برانگیز باز می یابد و مازندرانی به ساری که ویترین استان است می بالد تا طعم میوه عملگرایی نه کام مردم یک شهر را که یک استان را شیرین کند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید