شهردار منطقه یک ساری:

اجرای طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، اولویت شهرداری منطقه

کد خبر : 657017 تیر 1397اخبار 0
شهردار منطقه یک از ادامه پیشرفت کانال جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در خیابان معلم، بلوارامام رضا(ع) و بلوار فرح آباد خبر داد
اجرای طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، اولویت شهرداری منطقه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، امید ذاکری شهردار منطقه از ادامه پیشرفت کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در خیابان  معلم، بلوارامام رضا(ع) و بلوار فرح آباد خبر داد.


شهردار منطقه یک با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه در زمینه توسعه اجرای طرح هدایت آب های سطحی اظهار داشت: عملیات احداث کانال هدایت آب‌های سطحی در بلوار امام رضا(ع)، بلوار فرح آباد، خیابان معلم به طول 5960 متر با 25% پیشرفت فیزیکی و کاروگیت  خیابان‌های انقلاب و قارن به طول 3180متر با 75% پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد.


وی افزود: هدف از ایجاد سیستم جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی این است که در شرایط وقوع بارندگی های شدید از آب‌گرفتگی معابر جلوگیری شود و در زمان بارش باران، شهروندان دچار بحران نشوند؛ این امر مستلزم شناسایی نقاط تجمع آب در معابر مختلف سطح  منطقه و جمع‌آوری و انتقال است که شهرداری منطقه یک در این زمینه اقدامات مناسبی انجام داده است.

 

ذاکری طول کل مسیر اجرای کاروگیت را 3180 متر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه خیابان قارن از مسیرهای اصلی و پرتردد سطح شهر است، فاز اول این طرح از حسینیه حاجی آباد تا خیابان فرهنگ به طول 600 متر اجرا شد و فاز دوم از حسینیه حاجی آباد تا خیابان انقلاب به طول 230 متر است که 200 متر آن به اتمام رسید و مابقی نیز در حال انجام است که پس از اتمام عملیات به شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر متصل خواهد شد.

 

شهردار منطقه یک ادامه داد: کاروگیت خیابان انقلاب به طول 2350 متر با 65% پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: مدیریت شهر، در ظاهر به تعدادی از مدیران و متخصصان امر سپرده شده؛ اما در واقع، مدیر اصلی شهر، شهروندان هستند که با رعایت اصول شهروندی و احترام به حقوق فردی و گروهی خود و دیگران، می توانند با کاهش معضلات شهری، علاوه بر پایین آوردن هزینه های اداره شهر، به رفع مشکلات زیست محیطی و ایجاد محیطی سالم و ایمن برای خود و عزیزانشان، کمک کنند.

 

ذاکری با اشاره به كاهش جدي آب گرفتگي در خيابان‌هاي بهسازي شده گفت: بهسازي معابر و انهار و كانال‌ها، آسفالت معابر و همچنين لايروبي جوی‌های سطح شهر نيز از اقدامات ديگر در زمينه مهار آب‌هاي سطحي بوده كه به طور مستمر و با جديت در حال انجام می باشد.

 

در پایان، شهردار منطقه یک به پروژه جاگذاري لوله هاي كاروگيت در بخش مرکزی شهردر خيابان هاي خيام ، 18 دي، قارن و ملامجدالدين که پيش از اين اجرايي گرديده و به اتمام رسيده است اشاره نمود و گفت: شهرداری منطقه سعی دارد با اتمام این پروژه تا پایان سال جاری، تحولی چشمگیر را در بحث زیست محیطی منطقه ایجاد نماید که بدون تردید تحقق این امر مستلزم همراهی شهروندان خواهد بود.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید