بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 654816 تیر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 
 

اولین نشست هم اندیشی شهرداران شهرستان ساری

در این نشست که مدینه رییس شورای شهر ساری، آقامیری عضو این شورا و شورای عالی استان، رشیدی معاون فنی و عمرانی شهرداری، کمال آقامیری و ملکی شهرداران مناطق دو و سه ساری و محمدی کیادهی مشاور شهردار ساری هم حضور داشتند نخست کیادهی طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم چرایی و چگونگی برگزاری نشست را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدوارم با تشکیل دبیرخانه دائمی برای این نشست و برگزاری مداوم آن بتوانیم گام بلندی برای همدلی و همکاری بیشتر جهت تحقق اهدافی که دنبال میکنیم برداریم.

 

در ادامه اولین نشست شهرداران شهرستان ساری که به همت شهرداری مرکز مازندران برگزار شد، مهدی عبوری در سخنانی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست ضرورت پرهیز از بخشی نگری، لزوم همدلی و همفکری شهرداران شهرستان را امری اجتناب ناپذیر توصیف کرد و گفت: همان گونه که شما عزیزان تاکید کردید ما همه اجزای یک کل هستیم و باید همراه و همگام باشیم تا بتوانیم شهرستان ساری را به جایگاهی که شایسته آن است برسانیم.

 

وی با درخواست از محمدی کیادهی برای تشکیل دبیرخانه دائمی شهرداری های شهرستان و برگزاری دوره ای نشست در دو سطح شهرداران و کارشناسان گفت: ما در صورت همدلی و همراهی می توانیم کارهای بسیاری انجام دهیم. در حوزه گردشگری می توانیم گام های بلند و حتی مشترکی برداریم تا از همه ظرفیت های شهرستان برای شکوفایی و رونق اقتصادی برخوردار شویم.

 

 

آغاز به کار "دومین جشنواره تابستانه اوقات فراغت شهرداری ساری"

محمد محبوب، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان، از اجرای برنامه‌های متنوع با آغاز دومین جشنواره تابستانی 20 در 20 خبر داد و گفت: برنامه ریزی و تلاش های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان ساروی با برنامه ریزی های متعدد خواهد بود.

 

این مسئول افتتاح دومین جشنواره تابستانه اوقات فراغت 20 در20 معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری  را 20 تیر ماه اعلام کرد و گفت: این جشنواره بر اساس محله محوری، نشاط تابستانی شهروندی و برنامه های فرهنگی و اجتماعی، با رویکرد سرگرمی خانواده، جُنگ کودک، شونیشت و برنامه های ورزشی بوستان ها، بازی های بومی و محلی، مسابقات فوتبال، رالی خانوادگی، فستیوال ورزشی در راستای اهداف ورزش و سلامت شهروندی در پارک ها و بوستان ها و سراهای تداوم تا 20 شهریور سال 97  اجرایی خواهد شد.

 

 

تشکیل کمیته بررسی و مستندسازی پرونده روستاهای الحاقی حوزه منطقه سه شهری

در جلسه کمیته بررسی و مستند سازی پرونده روستاهای الحاقی حوزه منطقه سه شهری که به  به ریاست ملکی شهردار منطقه و با حضور معاونین و مسئولین مربوطه برگزار گردید ملکی شهردار این منطقه در سخنانی با اشاره به تاکیدات مهدی عبوری شهردار مرکز استان مبنی بر ارائه و توزیع متوازن و یکسان خدمات شهروندی در مناطق الحاقی اظهار داشت:  هدف از تشکیل این کمیته ساماندهی و بهبود کیفی خدمت رسانی در مناطق الحاقی و در راستای توسعه متوازن خواهد بود.

 

شهردار منطقه سه با قدردانی از همکاری و همراهی شهروندان این منطقه و همت مجموعه شهرداری منطقه سه در دستیابی به شهری پویا خاطر نشان کرد: ارائه خدمات شهروندی  ،  تسریع در امور شهرسازی در زمینه دریافت پروانه های ساختمانی  در راستای رفاه حال شهروندان در دستور کار کارشناسان منطقه سه شهرداری  قرار دارد .

 

 

ترویج فرهنگ تفکیک؛ گامی مهم در راستای سلامت شهروندان

عباس رجبی، سرپرست این سازمان، در گفتگویی با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا در شهر ساری باید جدی گرفته شود، اظهار داشت: آموزش شهروندی برای کمتر تولید کردن زباله و تفکیک از مبدا امری بسیار جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: کارشناسان آموزشی سازمان در مجموع فعالیت های خود در مدارس، ادارات، دانشگاه ها و مراکز آموزشی، مجتمع های مسکونی، مساجد، باشگاه ها، سراهای تداوم و همچنین با شرکت در مراسم پاکسازی ها، جلسات و سایر برنامه های فرهنگی شهر تاکنون به بیش از 25 هزار نفر آموزش فرهنگ صحیح تفکیک را داده اند.

 

در پایان، این مسئول خاطرنشان کرد: روزانه 220 تن زباله در این شهر جمع آوری می شود که با توجه به اجرای طرح تفیک زباله و همکاری شهروندان میزان پسماند شهری کاهش خواهد یافت.

 

 

برگزاری جشن روز ساری در بوستان ولایت

جشن روز ساری با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان و اجرای برنامه های شاد و متنوع، با حضور پرشور شهروندان، شامگاه روز چهارشنبه سیزدهم تیرماه در آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت برگزار شد.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید