معاون فرهنگی اجتماعی شهرداري ساری:

تبادلات و تعاملات فرهنگی، خلاءها و کاستی‌های فرهنگی را از بین می برد

کد خبر : 607826 اردیبهشت 1397اخبار 0
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با اعلام اینکه بوستان ولایت نقطه اتصال هویت فرهنگی و تاریخی شهر ساری است، گفت: در تعاملات و تبادلات فرهنگی، خلاءها و نارسايي‌هاي یک فرهنگ با استفاده از ارزش ها و هنجارهاي فرهنگ‌هاي ديگر از بين مي رود
تبادلات و تعاملات فرهنگی، خلاءها و کاستی‌های فرهنگی را از بین می برد

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري، محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداري مرکز استان در گفتگویی توسعه و احیای فضاهای فرهنگی را ارتقای هویت شهری و تقویت هویت جمعی شهروندان عنوان کرد و گفت: شهرداری ساری در راستای بازآفرینی و احیای بافت های فرهنگی و تاریخی گام های موثری برداشته است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، بوستان ولایت را یک یادگارتاریخی و یک ظرفیت آبرومندانه و ارزشمند شهر ساری برشمرد و ابراز داشت: بوستان ولایت نقطه اتصال هویت فرهنگی و تاریخی شهر ساری است و باید استفاده بهینه از این مجموعه تاریخی فرهنگی شود. 

 

محبوب با ابراز اینکه درکنار هویت فرهنگی تاریخی باید بستر مناسب برای داشتن شهری مدرن و پویا نیز فراهم گردد، خاطرنشان کرد: فرهنگ زمينه ساز تحولات اقتصادي، سياسي، اجتماعي و علمي است و پويايي فرهنگي بستر رشد و توسعه همه جانبه اجتماعي و اقتصادي را فراهم مي کند.

 

وی با تاکید براینکه بوستان ولایت فرصت مناسبی برای تبادل فرهنگی فراهم می آورد، افزود: فرهنگ و آداب و رسوم دارای ارزش و هویت هستند و در مسیر آینده هم، تعاملات ارزش های فرهنگی و مدرن  از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

 

اين مسئول در این تبادلات فرهنگی و نمایش ظرفیت های فرهنگی و بومی نقاط مختلف، به حضور "کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 "  و نمایش موسیقی محلی آذری - مازندرانی و برگزاری بازارچه سوغات و صنایع دستی آذری اشاره کرد و خاطرنشان نمود: در احترام به فرهنگ گذشتگان و کاربرد آن در رفتارهای اجتماعی همنوعان خود،  بايد اجازه دهيم که اين فرهنگ در تعامل مثبت با فرهنگ ها و باورهاي ديگر قرار گيرد.

 

محبوب تعاملات فرهنگی و آیینی را پالایش آسیب ها و کاستی های فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: خلأ ها و نارسايي هاي یک فرهنگ  با استفاده از ارزش ها و هنجارهاي فرهنگ هاي ديگر از بين مي رود.

 

وی افزود: زنده نگهداشتن هویت فرهنگی باعث توانایی جامعه، تضمین و بقای یک ملت است و پویایی فرهنگ حائل در برابر تهاجمات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خواهد بود .

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در پایان به برگزاری  برنامه ی هرشب "  شونیشت"  در آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت اشاره کرد و ابراز داشت: این برنامه در راستای زنده نگهداشتن و احیای موسیقی بومی محلی و همچنین نشاط آفرینی شهروندی هرشب تا اول ماه رمضان اجرا می شود و در ادامه اجرای برنامه شب های سکوت را در شب های رمضان در بوستان ولایت خواهیم داشت.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید