پروژه اي در راستای طرح جامع ترافیکی/ تداوم سازندگي

احداث تقاطع غیرهمسطح دو بانده شهید سید مصطفی علمدار

کد خبر : 604323 اردیبهشت 1397اخبار 0
پروژه تقاطع غير هم سطح شهید سید مصطفی علمدار در راستاي روان سازي ترافيك شهری و تسهيل در عبور و مرور شهروندان اجرايي خواهد شد
احداث تقاطع غیرهمسطح دو بانده شهید سید مصطفی علمدار

 

 

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري ، با توجه به اينكه تقاطع بلوار دفاع مقدس(کمربندی شرقی )، بلوار طالقانی و بلوار امام رضا و نیز نقطه اتصال حلقه کناری شهرساری بوده از حجم بار ترافیکی سنگین در ساعات مختلف شبانه روز برخوردار است لذا مديريت شهري احداث تقاطع غير هم سطح دوبانده شهید سید مصطفی علمدار  در ميدان هلال احمر را در دستور كار قرار داده است.

 

 

اين زيرگذر با عرض ۸ متر با  قوس کلوتوئید با شعاع ۷۵ متری از بلوار دفاع مقدس بسمت بلوار امام رضا و طول کلی ابتدای رمپ ورودی تا خروجی ۳۱۷ متر با ارتفاع مجاز ۵ متری و با شیب رمپ های حداکثر ۸ درصد طراحي گرديده و اجرايي خواهد شد.

 

روش اجرای ساختمان زیرگذر را بصورت احداث شمع ستون و نمای داخلی بصورت پنل های پیش ساخته خواهد بود و سطح کل عرشه نیز ۷۷۳ متر مربع است.

 

سهولت انتقال حجم حدود ۲۰ درصد از ترافیک بلوار دفاع مقدس به بلوار امام رضا از مزایای این پروژه خواهد بود.

 

 با ایجاد میدان و دوربرگردان‌ها و ایستگاه‌های تاکسی ، روان‌سازی ترافیک و ساماندهی عبور و مرور در این منطقه عملیاتی خواهد شد.

 

با مطالعات و بررسی به عمل آمده مقرر شد هدایت آب‌های سطحی زیرگذر به‌صورت کانال زیرزمینی( نقب ) از زیرگذر به رودخانه تجن اجرایی گردد.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید