در جلسه مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولین مطرح شد:

قانون جامع حمایت از معلولان در ساخت و سازها اجرایی می شود

کد خبر : 4181231 خرداد 1401اخبار 0
در جلسه مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولین، بر اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در ساخت و سازها تاکید شد
قانون جامع حمایت از معلولان در ساخت و سازها اجرایی می شود

 

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، جلسه مناسب سازی و دسترس پذیری اماکن عمومی برای معلولین صبح امروز سه شنبه با حضور سید افشین راسخ، سید میررحمان شجاعی و علی عاشقان اعضای شورای اسلامی شهر ساری و علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری در دفتر معاونت خدمات شهری برگزار شد.

 

در این جلسه مطرح شد: مناسب سازی شهری برای معلولان ،مطالبه دیرینه این قشر به شمار می رود و بر این اساس شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری در نظر دارند با تحقق این مهم بخشی از نیازهای این قشر از جامعه را تامین کنند.

 

در این جلسه مناسب سازی پارک قائم برای معلولان به صورت "پایلوت" در دستور کار شهرداری قرار گرفت و مقرر شد تمامی موارد مورد نیاز جهت رفع موانع موجود در این پارک مورد بررسی قرار گرفته و تسهیل گردد.

 

در این نشست بر لزوم اجرای ضوابط معلولین در طرح تفضیلی  و ساخت و سازها تاکید شد.

 

شهرداری ساری طبق این طرح ، رعایت ضوابط شهرسازی و معماری برای معلولان را مورد تاکید قرار داده و با نظارت و جدیت بیشتر نسبت به گذشته این مهم را پیگیر است تا معلولان به ساختمان ها و فضاهای شهری دسترسی مناسب تری داشته باشند.

 

به جهت اهمیت موضوع و توجه ویژه به جامعه معلولین، اعضای شورای اسلامی شهر از شهرداری ساری درخواست کردند تا کارگروه تخصصی" مناسب سازی محیط شهری برای معلولین" جهت بررسی و رفع موانع موجود در شهرداری ساری تشکیل شود تا در آینده شاهد تحول در حوزه مناسب سازی معابر عمومی برای معلولین و افراد کم توان باشیم.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید