بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 265123 دی 1396اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

اجراي طرح جامع و طرح تفصيلي براي حل معضل ترافيك ضروري است

 

جلسه شوراي اداري شهرداري ساري  با حضور شهردار ، معاونان ، مديران عامل سازمانها و مسئولان واحدهاي مختلف در پارك جنگلي شهيد زارع برگزار گرديد.

 

در اين جلسه مهدي عبوري با اشاره به  لزوم كنترل نامحسوس ترافيك در سطح شهر اظهار داشت: استفاده از ظرفيت دوربين هاي كنترل ترافيك نصب شده در سطح شهر ، گام موثري در روان سازي ترافيك و اعمال قوانين راهنمايي و رانندگي خواهد بود.

 

وي ساماندهي مسافربرهاي شخصي را از ديگر عوامل تاثيرگذار در تسهيل عبور و مرور شهروندان عنوان كرد و افزود: تجهيز ناوگان حمل و نقل عمومي ، شناسايي و ساماندهي ايستگاههاي مسافربري خارج و حومه شهري و جلوگيري از سد معبر در معابر و نصب تابلوهاي راهنمايي و رانندگي راهكارهاي مناسبي براي روان سازي  ترافيك است.

 

 

 

عبوري به اجراي پروژه هايي مانند احداث پلهاي شهيد نوري ، پل شهيدان رضايي و زيرگذرها در زمينه روان سازي ترافيك اشاره نموده و ادامه داد: با توجه به گره ترافيكي در سه راه رازي به بلوار اميرمازندراني اجراي طرح هاي ترافيكي و كارشناسي شده در اين محدوده  در دستور كار سازمان ترافيك و معاونت فني عمراني قرار گيرد و پس از تصويب اجرايي گردد.

 

اين مسئول آموزش و فرهنگ سازي در زمينه ترافيك را سرمايه بزرگي براي آينده ترافيكي  مركز استان دانست و گفت: همگام با آموزش و فرهنگ سازي ، اجراي طرح جامع و تفصيلي و نيز قوانين شهرسازي براي حل معضل ترافيك ضروري است.

 

وي اولويت پروژه هاي مديريت شهري در سال آينده را اقدامات ترافيكي عنوان كرد و ادامه داد: بازگشايي معابر ، تامين پاركينگ هاي مناسب ، جلوگيري از سد معبر ، ساماندهي دستفروشان و فرهنگ سازي و آموزش پايه اي به شهروندان مي تواند سهم موثري در كاهش ترافيك و رفع گره هاي ترافيكي داشته باشد.

 

شهردار ساري در بخش ديگري از سخنان خود الحاق پارك جنگلي شهيد زارع به شهرساري را ظرفيت مناسبي براي جذب گردشگر دانست و گفت: با پيگيري هاي معاونت شهرسازي شهرداري اين پارك با وسعت بيش از 60 هكتار در اسفند ماه 95 به محدوده شهري اضافه گرديد و در اين مدت اقدامات مطلوبي براي بهسازي و بازپيرايي اين پارك جنگلي عملياتي شد.

 

عبوري احداث مجموعه تفريحي توريستي در اين پارك جنگلي را از اقدامات مديريت شهري براي جذب گردشگر عنوان كرد و اظهار داشت: احداث كمپ هاي اقامتي ،آلاچيق مناسب ، امكانات رفاهي ، مسير پياده روي ، نورپردازي و تامين پاركينگ و نصب وسايل بازي در اين پارك جنگلي در دستور كار قرار داشته و عمليات اجراي آن آغاز گرديده است.

 

 

اقدامات آزمايشگاه فني –مكانيك خاك با استانداردهاي كارشناسي شده در اجراي پروژه هاي عمراني

 

حميد فرزانه معاون شهرسازي و امور مناطق شهرداري ساري در جلسه شوراي اداري اين نهاد ، به احداث نيروگاه زباله سوز اشاره نموده و اظهار داشت: جذب بودجه لازم براي اجراي  اين پروژه ملي از دغدغه هاي مديريت شهري بوده كه با پيگيري هاي شهردار مركز استان از بخش دولتي تامين گرديد.

 

وي  با قدرداني از حمايت و نظارت موثر اعضاي شوراي اسلامي شهر در روند اجراي احداث نيروگاه زباله سوز افزود: با بهره برداري از اين پروژه ، در بهبود شرايط زيست محيطي شهر  و سلامت شهروندي گام موثري خواهد بود.

 

فرزانه در بخش ديگري از سخنان خود به عملكرد مثبت آزمايشگاه فني - مكانيك خاك شهرداري اشاره نموده و ادامه داد: با راه اندازي اين آزمايشگاه كليه اقدامات و آزمايشهاي  مرتبط با ساخت و ساز ها و عملياتي نمودن پروژه هاي عمراني از ابتدا تا پايان مراحل اجرايي مانند كنترل مقاومت  بتن ، آسفالت ، زيرسازي و روسازي ها و نيز كنترل شيرابه ها مطابق با استانداردهاي كارشناسي شده  در اين مكان صورت مي گيرد و در صدور شناسنامه ساختمان گواهي آزمايشي از اين آزمايشگاه مورد لحاظ مي گيرد.

 

 

اجراي نقشه راه تحول اداري ، صيانت از حقوق شهروندي و توسعه دولت الكترونيك

 

بهارفر مدير اداره  طرح و برنامه شهرداري مركز استان به اجراي فاز نخست نظام مديريت فرآيندها در اين نهاد اشاره نموده و گفت:  با توجه به تاكيدات شهردار و وظايف محوله به اين اداره، در راستاي اجراي نقشه تحول اداري و اهميت ويژه برنامه هاي طرح تكريم ارباب رجوع و صيانت از حقوق شهروندي اجراي نظام مديريت فرآيند در شهرداري ساري و سازمانهاي تابعه" تحت نظارت مديريت طرح و برنامه با بهره گيري از مشاور ذي صلاح در فاز نخست با شناسايي و احصاء كليه فرآيندهاي موجود در شهرداري مركزي، مناطق و سازمانهاي تابعه و برگزاري دوره آموزشي براي مديران و كارشناسان مربوطه به اتمام رسيد.

 

وي اهداف اين پروژه درون سازماني را تسريع و تسهيل پاسخگويي به ارباب رجوع با نصب العين نمودن فرآيندهاي احصا شده به عنوان راهنما ،ايجاد وحدت رويه و يكسان سازي شيوه ها در كليه واحدهاي مشابه ، اخذ گواهي نامه هاي استاندارد كيفيت  دانست و افزود: درج فرآيندها در پورتال شهرداري ساري براي اطلاع رساني شهروندان متناسب با هر بخش به عنوان يكي از  اركان رعايت حقوق شهروندي در دستور كار قرار گرفته است.

 

بهار فر ادامه داد: اين فرآيندها مي تواند به عنوان مبناي عمل جهت تهيه نرم افزارهاي لازم با هدف كاهش مراجعات حضوري توسط برون سپاري خدمات و ارائه خدمات بصورت الكترونيكي(شهر الكترونيك) نيز مورد استفاده قرار گيرند.

 

برگزاري دوره عمومی- تخصصی پدافند غیرعامل شهری

 

سيد مجتبي موسوي مسئول آموزش و تشكيلات شهرداري مركز استان ضمن قدرداني از دبيرخانه پدافند غيرعامل استان و سازمان اتش نشاني شهرداري ساري در زمينه برگزاري دوره عمومي –تخصصي پدافند غير عامل شهري اظهار داشت: اين دوره كوتاه مدت برای مدیران و کارشناسان شهرداری ساری با همکاری دبیرخانه پدافندغیرعامل و سازمان آتش نشانی بر گزار شد.

 

وي با اشاره به بند هفتم سیاستهای کلی نظام در حوزه پدافندغیرعامل ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در دستگاههای اجرایی افزود : بر اساس توافق صورت گرفته بين  مديريت سازمان پدافند غیرعامل کشور با شهردار ساري ، آموزش پدافند غیرعامل برای کارکنان شهرداریها ، نهادینه سازی و رعایت الزامات ایمنی در مدیریت پروژه های شهری از ماموریت های مهم سازمان پدافندغیرعامل الزامي مي باشد.

 

اجراي طرح تفكيك زباله از مبداء / سلامت شهر ؛ سلامت شهروندان

 

عباس رجبی مدیرعامل سازمان مديريت پسماند با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در راستای توجه ویژه  به سلامت شهر و شهروندان اظهار داشت: طرح تپش (تفکیک پسماند شهر) اصلي ترين برنامه سازمان مديريت پسماند و معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري مركز استان براي تامین الگوهای سلامت شهروندان است.

 

وي با تاكيد بر مشاركت شهروندان در اجراي اين طرح ، افزود: فرهنگ سازی و آموزش شهروندان با موضوع تفکیک زباله از مبدا طبق دستور موكد شهردار محترم اجرايي شده است و  با جديت ادامه خواهد داشت.

 

رجبي ادامه داد : آموزش و فرهنگ سازی دو مقوله اساسي در راستاي ارتقاء سطح آگاهي شهروندان در زمینه بازیافت و مدیریت پسماند بوده كه در اين زمينه اقدامات موثري در دستور كار قرار گرفته است.

 

مديرعامل سازمان مديريت پسماند اجراي اين طرح را سبب كاهش توليد زباله دانست و بیان کرد: با تفكيك زباله هاي تر و خشك ، عمليات بازيافت تسهيل و تسريع خواهد شد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید