شهردار ساری در يازدهمين جلسه شوراي اسلامي شهر خبر داد:

نگاه ويژه به مديريت بحران و پدافند غير عامل در بودجه سال آينده شهرداري

کد خبر : 252010 دی 1396اخبار 0
مهدي عبوري در يازدهمين جلسه شوراي اسلامي شهر به پروژه هاي مختلف عمراني اشاره نموده و اظهار داشت: اجراي اين پروژه ها در سطح شهر توسعه همه جانبه مركز استان را در پي خواهد داشت
نگاه ويژه به مديريت بحران و پدافند غير عامل در بودجه سال آينده شهرداري

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، مهدی عبوری شهردار ساري در جلسه علنی شورای اسلامي شهر ساری که با حضور شش عضو شورای شهر و اصحاب رسانه برگزار گرديد با گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی و روز بصیرت و میثاق با ولایت  ضمن قدردانی از نظارت عالیه و همراهی اعضای شورای اسلامي شهر گفت: به عنوان سرباز کوچک نظام، رهبری و مردم معتقدم امیدآفرینی با انجام کار صحیح ، تلاش و پیگیری به وجود خواهد آمد.

 

وی اميد آفريني را  وظيفه اصلي مديران دانست و تصریح کرد : اجراي پروژه هاي عمراني مختلف شهرداري با توجه به همراهي شهروندان و  مديريت شهري افزايش داشته است .

 

شهردار ساری با بیان اینکه لایحه عوارض و بودجه براساس ظرفيت هاي شهري  و برنامه راهبردي پس از تدوين   به شوراي اسلامي شهر ارائه خواهد شد، افزود: تدوين اين برنامه از سه ماه گذشته در اداره طرح و برنامه شهرداري و با حضور نمايندگان شوراي اسلامي شهر و كارشناسان آغاز شده و در مراحل پاياني قرار دارد.

 

اين عضو شوراي شهرداري ها و دهياريهاي كشور ادامه داد: در بودجه سال 97 به حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران توجه ویژه شده و اين حوزه در اولويت قرار گرفته است.

 

وي اضافه كرد:  در شورای چهارم نيز 400 میلیون تومان برای ریزپهنه بندی شهر اختصاص يافته بود.

 

 

احداث نيروگاه زباله سوز مطالبه شهروندان

 

عبوري به  احداث نیروگاه زباله‌سوز اشاره کرد و گفت: احداث نیروگاه زباله‌سوز در سال 1390 توسط دولت وقت مصوب شد و براساس این تفاهم‌نامه 15 نيروگاه زباله‌سوز در شهرهای شمالی ساخته می شود که 40 درصد از هزینه‌های آن توسط مبتکرین این دستگاه تقبل خواهد شد.

 

شهردار مركز استان با بیان اینکه احداث نيروگاه زباله‌سوز  در سال 91 از طریق مناقصه به شرکت تی تی اس واگذار شده است، اظهار داشت: این قرارداد با 33 میلیون دلار با ظرفیت 450 تن در روز و با سه خط تولید مجزا تنظيم شده است .

 

اين مسئول همراهي نهادها و ادارات ذيربط را در تسريع احداث اين نيروگاه موثر دانست و ادامه داد : با همراهي ارگان هاي مربوطه اين پروژه به اتمام خواهد رسيد.

 

وي به صدور مجوز احداث نيروگاه زباله سوز با تاخيري سه ساله توسط اداره محيط زيست اشاره نموده و افزود: قرارداد این مجموعه با سازمان حفاظت محیط زیست وقت بسته شده بود و  با برگزاري جلسات متعدد و اعزام كارشناسان به چین براي بازديد از نيروگاههاي زباله سوز ، مجوز احداث اين نیروگاه گرفته شد.

 

عبوری با اشاره به احداث نيروگاه زباله سوز مطالبه شهروندان ، گفت: کار نیروگاه زباله‌سوز با جدیت شروع شده و در حال اجراست و با تعهدي كه دولت در اجراي اين پروژه داده است به اتمام خواهد رسيد.

 

شهردار ساری تصریح کرد: باید آب اين نیروگاه با 15 متر بر ثانیه تأمین شود و این کار بسیار بزرگي خواهد بود.زمین‌های احداثی در شهرک صنعتی ماسه‌ای بود و مقاومت لازم را نداشت و تنها نیم کیلو بر سانتی متر بار را تحمل می‌کرد و برای رساندن به هشت کیلومتر به سانتی‌متر میلیاردها تومان با حفر شمع‌های متعدد زمین مناسب‌سازی گرديد.

 

این مسؤول  با بیان اینکه تا کنون حدود 56 میلیارد تومان بابت احداث نیروگاه هزینه شده است، اظهار کرد: 42 میلیارد تومان برای تجهیزات و 14 میلیارد تومان برای ساختمان نیروگاه پرداخت شد که 50 درصد پیشرفت فیزیکی ساختمانی داشته است.

 

عبوری افزود: 80 درصد تجهیزات توسط کشتی وارد گمرک بندرعباس شده است و با 53 تریلی حمل و در انبارهای شهرک صنعتی نگهداری می‌شود.

 

وی بیان کرد: طی یک ماه گذشته با همراهی سازمان شهرداری‌ها، دولت، شخص وزیر کشور و معاون عمرانی استاندار مازندران برای این ‌کار اعتبار تخصیص پیدا کرده است و در این مرحله به سرعت تا انتهای كار بدون وقفه انجام خواهد شد.

                

 

 

 

                   پادگان ساری تبدیل به بزرگترین مجتمع فرهنگی اجتماعی شمال کشور شده است

 

شهردار ساري به روند پيشرفت احداث بوستان ولايت و آثار تاریخی موجود در آن اشاره نموده و  گفت: ساختمان‌های این بوستان بیش از 100 سال قدمت داشته و  بازسازی و نوسازی گرديده  و در زمينه هاي مختلف  فرهنگی و اجتماعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

عبوری تصریح کرد: اقدامات عمرانی این ساختمان‌ها به اتمام رسيده و تجهيزات مورد نياز در حال نصب است و بزودي به بهره برداري خواهد رسيد.

 

اين عضو شوراي شهرداري ها و دهياري هاي كشور  با اشاره به بهسازی و بازسازی جنگل زارع گفت: 80 هکتار از اين جنگل  در اختیار شهرداری قرار گرفته  و احداث  شهربازی، رستوران، کافی شاپ، آبشار و آلاچیق مناسب در اين فضا در حال اجراست.

 

این مسؤول بیان کرد: فاز دوم بوستان ملل با 330 هکتار شروع شده و و به طول 5/6 كيلومتر آغاز و 2 هزار و 650 متر آماده سازی لاینینگ آن توسط سازمان عمران انجام شده است.

 

عبوری با بیان اینکه مدیریت شهری درحال تحکیم هدایت آب‌های سطحی در شهر می باشد، افزود: طرح 40 ساله اجراي کانال هدایت آب‌های سطحی در فاز نهايي قرار دارد.

 

اجراي طرح جامع ترافيك

 

شهردار ساري طرح جامع ترافيك در ساري را مورد توجه قرار داد و گفت: ساري تنها مركز استان كشور بوده كه فاقد طرح جامع ترافيك مي باشد لذا اجراي اين طرح در دستور كار قرار گرفته و در فاز سوم قرار دارد.

 

عبوري ادامه داد : مطالعات احداث زیرگذر میدان هلال احمر به اتمام رسیده و اجراي آن در كمترين زمان ممكن به اتمام خواهد رسيد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید