در نشست مشترک شهرداران مناطق با سرپرست سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری ساری مطرح شد:

آغاز تدابیر نوروزی برای زیبایی منظر شهری

کد خبر : 214254 اسفند 1399اخبار 0
در نشست هم‌اندیشی با محوریت استقبال از نوروز که با حضور شهرداران مناطق و رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برگزار شد بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری در ایام نوروز تأکید شد.
آغاز تدابیر نوروزی برای زیبایی منظر شهری

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، نشست هم‌اندیشی استقبال از نوروز، با حضور مصطفی احمدی فولادی ،مرتضی عطایی و عباس رئیسی شهرداران مناطق سه گانه، سید سلمان ابوالقاسمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به میزبانی شهرداری منطقه یک ساری برگزار شد.

 

مصطفی احمدی فولادی شهردار منطقه یک با اشاره به تأکید حمیدرضا مرادی سرپرست شهرداری ساری مبنی بر فضاسازی شهری در میدان‌ها و خیابان‌ها در استقبال از نوروز، گفت: ما تمام توان و تلاش خود را در جهت معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری این شهر با توجه به اینکه ساری پایتخت گردشگری اکو معرفی شد بکار خواهیم بست.

 

وی افزود: طرح استقبال از بهار از سنت‌های خوبی است که در سالیان گذشته بنانهاده شده است تا هم‌زمان با فصل بهار که فصل خروج از سرما و رخوت است با استفاده تلاش جهادی کارکنان زحمتکش شهرداری برای ایجاد تحولی نو و ایجاد لطافت در شهر اقدام شود.

 

شهردار منطقه یک گفت: شهرداری در این راستا با کاشت انواع گل‌های فصلی و دائمی و درختچه در معابر شهری و حذف نازیبایی‌ها و همچنین طراحی و نصب المان‌های نوروزی تحولی نو در فضاهای شهری در آستانه سال جدید ایجاد خواهد کرد.

 

وی افزود: ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی اماکن گردشگری و فرهنگ غنی مردم شهر ساری است.

 

در ادامه عطایی شهردار منطقه دو بابیان اینکه شهرداری به‌عنوان یک‌نهاد مدنی شهری وظیفه دارد زیرساخت‌ها، توسعه فرهنگی، عمرانی و اقتصادی شهر را فراهم کند گفت: تلاش ما بر این است تا فضایی ایجاد کنیم که گردشگر در این فضا احساس امنیت و ارامش کند به همین منظور همه سعی ما بر این است تا باکیفیت بهتر و بیشتر آمادگی لازم جهت استقبال از نوروز را داشته باشیم.

 

همچنین رئیسی شهردار منطقه سه به صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین صنایع توسعه شهری در هر جامعه‌ای اشاره کرد و افزود: تلاش بر این است تا در سال جاری توسعه گردشگری را مبنای توسعه پایدار شهر ساری قرار دهیم چراکه این مهم یک فرصت بزرگ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای شهرها به وجود می‌آورد و می‌تواند نقش بسیار مؤثری در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در ابعاد مختلف ایفا کند.

 

ابوالقاسمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اظهار داشت: شهرداری ساری تلاش خواهد داشت تا با تغییر در چهره شهر، عملکرد خود را در جهت استقبال از نوروز به‌عنوان ساری پایتخت گردشگری اکو در سال 2022نشان دهد و ما هم در این سازمان تلاش می‌کنیم تا باهدف زیبایی منظر شهری و ایجاد نشاط شهروندی، نسبت به کاشت گسترده گل‌های فصلی و انواع درختچه‌ها در معابر شهری اقدام نماییم.

 

رنگ‌آمیزی جداول خیابان‌ها، تعمیر و تکمیل مبلمان پارک‌ها، تمیز کردن و لایروبی جوی‌ها، هرس درختان و گل‌کاری، روشنایی، تجهیز سرویس‌های بهداشتی، کف‌پوش وسایل بازی، تجهیز نمازخانه‌ها و آبخوری‌ها، همچنین نظافت ورودی‌های شهر، رنگ‌آمیزی و تعمیر تابلوهای ورودی ساری،  بهسازی تابلوهای تمثال شهدا، تعریف مسیرهای گردشگری، نورپردازی درختان و ساخت المان‌های نوروزی نیز از دیگر برنامه‌های استقبال از بهار است که در این جلسه مطرح شد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید