رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری خبر داد:

غرس نهال به یاد شهدای مدافع سلامت/ احداث دو پارک محله‌ای جدید

کد خبر : 214152 اسفند 1399اخبار 0
سید سلمان ابوالقاسمی با اشاره به ازخودگذشتگی‌های کادر بهداشت و درمان در جریان پاندمی کرونا، بیان داشت: هدف از کاشت این نهال‌ها، گرامیداشت و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت است
غرس نهال به یاد شهدای مدافع سلامت/ احداث دو پارک محله‌ای جدید

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، سید سلمان ابوالقاسمی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری مرکز مازندران با اشاره به آمادگی این سازمان در راستای استقبال از نوروز، اظهار کرد: تدارک رنگ‌آمیزی بلوارها، میادین شهری و بهسازی آب‌نماها برای زیباسازی شهر به جهت استقبال از نوروز 1400  در دستور کار قرار گرفته که طی چند روز آینده مراحل اجرایی آن انجام خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه کاشت گلهای زینتی و فصلی در میادین و پارک‌های سطح شهر به جهت ایجاد چشم‌انداز مناسب، زیبایی منظر شهری، ایجاد نشاط و شادابی شهروندان و بهسازی  محیط شهری یکی از اقدامات این سازمان است، افزود: تاکنون حدود 40 هزار بوته گل نظیر بنفشه، میمون، همیشه‌بهار، شب‌بو و قرنفل در میادین، بلوارها و پارک‌های شهر کاشته شد.

 

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری ساخت اِلمان نوروزی با همکاری شهرداری‌های مناطق سه گانه و با استفاده از ظرفیت وتوان درون سازمانی را از دیگر اقدامات این سازمان در استقبال از نوروز برشمرد و افزود: این اِلمان‌ها به مناسبت عید نوروز در بلوارهای سطح شهر ساری نصب می‌شود.

 

ابوالقاسمی افزود: علاوه بر نصب المان‌های جدید نوروزی، در راستای اجرای طرح استقبال از سال جدید ،آذین بندی شهر، بازسازی و رنگ‌آمیزی المان‌های قدیمی و ساماندهی تابلوهای ورودی شهر در دستور کار قرار دارد.

 

وی ساماندهی بیلبوردها و تابلوهای تبلیغات شهری را در شمار اقدامات این سازمان برشمرد و گفت: به مناسبت عید نوروز عکس‌های مربوط به اماکن دیدنی مرکز استان در بیلبوردهای شهری به نمایش گذاشته می‌شود.

 

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری، این اقدام را برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های دیدنی و تفریحی مرکز استان عنوان کرد.

 

غرس نهال به یاد شهدای مدافع سلامت

 

ابوالقاسمی به 15 اسفند روز درخت‌کاری اشاره کرد و گفت: مقرر شد به تعداد شهدای مدافع سلامت مازندران که ایثارگران عرصه مواجهه با پاندومی کرونا بودند ،چند اصله درخت در محوطه بیمارستان‌های شهر ساری  کاشته شود.

 

وی با اشاره به ازخودگذشتگی‌های کادر بهداشت و درمان در جریان پاندمی کرونا، افزود: هدف از کاشت این نهال‌ها، گرامیداشت و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت است.

 

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری با اعلام اینکه 5 هزار اصله نهال صنوبر برای روز درخت‌کاری آماده‌شده است، افزود: از این تعداد 1000 اصله درخت در منطقه پشت کوه برای حفظ محیط‌زیست و ایجاد فضای سبز غرس و مابقی در محوطه شهری کاشته می‌شود.

 

ابوالقاسمی گفت: کاشت چندین اصله درخت در مرکز استان به یاد مشاهیر ساروی از دیگر برنامه‌های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ساری از توزیع نهال میان شهروندان به مناسبت گرامیداشت هفته درخت‌کاری و در راستای ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز شهری خبر داد و افزود: توسعه فضای سبز به عنوان یکی از ضرورت‌ها در مرکز استان با مشارکت و همراهی شهروندان محقق می‌شود.

 

احداث دو پارک محله‌ای جدید

 

وی از ساخت دو پارک محله‌ای جدید در مناطق یک و دو شهری با همکاری سازمان سیما ، منظر و فضای سبز و شهرداری‌های مناطق خبر داد و گفت: با افتتاح این دو پارک محله ای شمار پارک‌های ساری به 35 پارک افزایش پیدا می‌کند.

 

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع درختکاری برای خانواده‌های ساروی را از دیگر عناوین برنامه‌های استقبال نوروز این سازمان اعلام کرد و توضیح داد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به منتخبین این مسابقه به رسم یادبود یک گلدان گل اهدا می‌کند.

 

ابوالقاسمی به خودکفایی این سازمان در تولید گل و گیاه اشاره کرد وبا بیان اینکه این سازمان آمادگی فروش گل‌های گلدانی را به شهروندان ساروی دارد، افزود: علاقمندان می‌توانند گل‌های نشایی و گل‌های آپارتمانی را از فروشگاه و نمایشگاه این سازمان در ورودی پارک ملل (گل سرای ملل) و بوستان ولایت تهیه کنند.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید