سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری تاکید کرد :

تفکیک پسماند شهر گامی در جهت حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده

کد خبر : 1175018 اسفند 1397اخبار 0
عباس رجبی با اشاره به استقبال شهروندان از اجرای طرح تپش (تفکیک پسماند شهر ) گفت: میزان حجم پسماند بازیافتی دریافت شده در ابتدای این طرح ماهانه حدود 3/5 تن بود که پس از گذشت یک سال به مرز ماهانه 100تن افزایش یافت
تفکیک پسماند شهر گامی در جهت حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان، عباس رجبی سرپرست این سازمان ، ضمن ابراز خرسندی از روند اجرای طرح تپش (تفکیک پسماند شهر) اظهار داشت: با مشارکت شهروندان در اجرای این طرح ،  حجم زباله های تولیدی شهرستان ساری کاهش قابل توجهی یافته است.

 

وی با اشاره به راه اندازی تعداد محدود ایستگاه های تپش در آغاز اجرای طرح ، افزود: با توجه به اینکه مشارکت شهروندان با سازمان مدیریت پسماند شهرداری در این طرح مطلوب بوده لذا اجرای مراحل بعدی با انگیزه بیشتری در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

 

رجبی ادامه داد:  میزان حجم پسماند بازیافتی دریافت شده در ابتدای طرح ماهانه حدود 3/5 تن بود که پس از گذشت یک سال به مرز ماهانه 100تن افزایش یافت.

 

این مسئول به مطالعات جامعه شناسی و بررسی رفتارهای اجتماعی شهروندان ساروی با پسماندها  و چگونگی تفکیک آن اشاره کرده و گفت:  برگزاری کارگاه های آموزشی برای شهروندان در مقاطع مختلف و ارائه اطلاعات مناسب جهت تفکیک پسماند ها از فعالیت های سازمان در این زمینه بوده است.

 

رجبی ، لزوم فرهنگ سازی و آموزش جهت مدیریت صحیح پسماند ها در راستای  حفظ محیط زیست و منابع طبیعی برای نسل آینده را  مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: کارگاه های آموزشی برای کودکان در مدارس و مهدهای کودک در حال برگزاری است و در این کارگاه ها کودکان از اهمیت موضوع تفکیک مطلع شده و به عنوان سفیران و حامیان تپش( تفکیک پسماند شهر) معرفی خواهند شد.

 

سرپرست سازمان پسماند شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد:  با توجه به استقبال و مشارکت شهروندان طرح تفکیک پسماند شهر (تپش ) و نیز حجم پسماند دریافتی ، آینده مطلوبی را در زمینه داشتن شهری پاک برای نسل اینده ساری متصور خواهیم بود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید