اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

مدیران شهرداری با قدرت پای کار بايستند

عباس رجبی شهردار مرکز استان در جلسه شورای معاونین که با حضور معاونان شهردار، شهرداران مناطق سه گانه و جمعی از مدیران شهرداری ساری برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در یکسال اخیر گفت: با همت همه کارکنان و تلاش بی‌وقفه مدیران شهرداری در یکسال اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و تخصیصاً شفافیت اداری صورت گرفته است که جای قدردانی دارد.

رجبی به ضرورت پاسخگویی مدیران به مطالبات مردم اشاره کرد و گفت:  درب اتاق مدیران شهرداری باید به روی مردم باز بوده و همواره پاسخگوی درخواست ‌ها و مطالبات آنان باشند.

 

 

پیگیری سه طرح فرهنگی و اجتماعی در دستور کار قرار گرفت

عباس رجبی شهردار مرکز استان در نشست مشترک با عباس زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و علی رجبی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به ضرورت اقدامات مشترک فرهنگی در شهر ساری گفت:  توجه به فرهنگ بومی و محلی مازندران با رویکرد اجرای پروژه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در دستور کار شهرداري، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری مازندران قرار می‌گیرد.

رجبی گفت: یکی از پروژه‌هایی که با همکاری این سه دستگاه اجرایی، طراحي و برنامه ریزی می‌شود، ایجاد بازارچه سنتی با هدف جذب گردشگر و تامین زیرساخت های گردشگری شهری است که به زودی وارد فازهای اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

 

 

با پایپندی به انقلاب، برای زنده نگه داشتن امید در دل مردم تلاش می کنیم

عباس رجبی شهردار ساری به همراه مصطفی نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری،مدیر حراست و مرتضوی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مرکز مازندران از آسایشگاه جانبازان امام علی (ع) بازدید و با جانبازان سرافراز میهن اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

عباس رجبی در این دیدارضمن قدردانی از مجاهدت و ایثار جانبازان گرانقدر در راه حفظ کیان کشور و زنده نگهداشتن آرمان های امام راحل و انقلاب اظهار کرد: هر آنچه داریم به برکت خون شهدا و جانبازان است.

 

 

شهرداری ساری از اجرای برنامه های مشترک فرهنگی با سپاه استقبال می کند

عباس رجبی شهردار مرکز استان در دیدار با سرهنگ سید ابراهیم شریفی فرمانده سپاه ناحیه ساری اظهار داشت: شهرداری یک نهاد خدمتگزار است و در هر سنگری که لازم باشد کار می‌کند.

وی به جایگاه مهم و ارزشمند سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: خدمتگزاری خالصانه سپاه پاسداران در همه برهه‌های تاریخی پس از انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و سپاه هیچ‌گاه از مردم جدا نبوده است.

 

 

همکاری دستگاه‌های اجرایی جهت تسریع روند پیشرفت پروژه بزرگ نیروگاه زباله سوز

عباس رجبی شهردار مرکز استان به همراه محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران و عباسی معاون فرماندار شهرستان ساری با کریمی دادستان مرکز مازندران دیدار و گفتگو کردند.

رجبی در این دیدار با اشاره به اهمیت پروژه بزرگ نیروگاه زباله ساری گفت: تکمیل پروژه بزرگ نیروگاه زباله سوز ساری برای مجموعه مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه این پروژه سال‌هاست آغاز شده و قول‌های فراوانی در طول سالیان اخیر به مردم داده شد که متاسفانه عملی نشده است.

 

 

اخراج کذب است؛ نیروها ساماندهی می شوند

مصطفی نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری ساری بعد از انتشار خبری در سایت بلاغ مازندران با تیتر اخراج حدود 400 نیرو در شهرداری ساری کلید خورد " ضمن تکذیب این خبر، تشریح کرد: شهرداری ساری نه تنها نیروهایی که رابطه کاری با شرکت های طرف قرارداد خود دارند را اخراج نکرده است، بلکه با تاکید عباس رجبی شهردار ساری تعیین و تکلیف شماری از نیروهای روزمزد در دستور کار این شهرداری قرار گرفته و به زودی اجرایی می شود.

وی با یادآوری اینکه تعداد زیادی از نیروهای انسانی طی سال های مختلف در قالب "روز مزد" در شهرداری ساری فعالیت می کردند اینک در مرحله ساماندهی قرار دارند، این اقدام را نمونه ای از خدمت صادقانه شهردار ساری عنوان کرد.

 

 

بافت تاریخی محله آب‌انبار نو احیاء می‌شود

لطف‌الله کریمی معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری مرکز استان، اظهار داشت: سنگ‌فرش محله آب‌انبار نو باهدف احيای بافت تاريخی، ايجاد جاذبه‌های گردشگری در هسته مرکزی شهر ساری به زودی آغاز می‌شود.

وی افزود:  در این طرح، شهرداری ساری با همکاری سازمان میراث فرهنگی، اداره کل راه و شهرسازی مازندران و شرکت بازآفرینی شهری کشور؛ بافت تاریخی و ارزشمند محله آب‌انبار نو را احیاء و سنگ‌فرش می‌کند.

 

 

پیشرفت 70درصدی پروژه نیروگاه زباله سوز ساری

سید لطف الله کریمی به تعهد شهرداری ساری به شهروندان مرکز مازندران برای راه‌اندازی نیروگاه 450 تنی زباله‌سوز ساری اشاره کرد و گفت: پروژه از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی در یکسال اخیر برخوردار بوده و بنا به تاکید عباس رجبی شهردار ساری، مراحل اجرایی ساخت آن به عنوان مهم ترین پروژه شهرداری ساری در مرکز مازندران تسریع و روند رو به رشد گرفته است.

وی اعلام کرد : دومین سازه فلزی با سه دودکش فلزی 60 متری در نیروگاه زباله سوز 450 تنی شهرداری ساری بزودی نصب خواهد شد.

 

 

ساکنان بافت‌های ناکارآمد شهری تسهیلات ساخت مسکن دریافت می‌کنند

محمدحسین قبادی معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری اعلام کرد: ساکنان بافت‌های ناکارآمد شهری و مناطق الحاقی با داشتن پروانه ساختمانی می‌توانند با همکاری اداره کل راه و شهرسازی مازندران از تسهیلات مسکن بهره‌مند شوند.

وی با یادآوری اینکه 10 منطقه از سال 95 به محدوده شهر ساری الحاق شده‌اند، مشمول این طرح می‌شوند، افزود: مالکان بافت‌های ناکارآمد (تاریخی، فرسوده، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و روستاهای الحاقی به شهر) به شرط داشتن پروانه ساختمانی علاوه بر تسهیلات بانکی می‌توانند از بسته تشویقی 75 درصدی در صدور پروانه ساختمان نیز استفاده کنند.

 

 

بهره برداری از سامانه پرداخت عوارض شهرداری ساری

علی‌اصغر اباذری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مرکز استان از راه اندازی سامانه پرداخت عوارض شهرداری ساری خبر داد و گفت: به دلیل اهمیت ارائه خدمات به شهروندان با استفاده از ظرفیت شبکه اینترنت و عدم لزوم مراجعه شهروندان به شهرداری برای پرداخت عوارض در ايام انتشار ویروس کرونا، با تلاش همکاران سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، سامانه پرداخت عوارض شهرداری ساری طراحی، اجرا و راه اندازی شده است. شهروندان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی شهرداری ساری به آدرسwww.sari.ir و ورود به بخش پرداخت عوارض، با موارد نمودن کد شناسایی قبض نسبت به پرداخت اینترنتی عوارض اقدام نمایند.

اباذری با بیان اینکه مدل امروز سیستم شهری با بهره‌برداری از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل درک است، اظهار کرد: اقدام ارزنده‌ای را سازمان فاوا به‌عنوان سازمان متولی ایجاد زیرساخت‌های الکترونیکی به‌منظور ارائه خدمات مختلف به شهروندان و همچنین سازمان تاکسیرانی وقت «مدیریت حمل و نقل بار و مسافر» به‌عنوان سازمان بهره‌بردار و ارائه‌کننده مستقیم خدمت پرداخت الکترونیکی به مردم، از هفت سال پیش تحت عنوان ساری‌کارت یا همان کارت شهروندی انجام دادند.

 

 

ساماندهی بازارهای تحت پوشش/ ثبت نام دستفروشان در سامانه سلامت

مجید مزنگی رییس ساماندهی مشاغل و فراورده های کشاورزی شهرداری مرکز مازندران به بازسازی و بهسازی بازارهای تحت پوشش این سازمان اشاره کرده و گفت: گل کاری و محوطه سازی بازار شهید بهشتی در بلوار کشاورز، ساخت آب نمای بازار اتحاد در حال انجام است.

وی افزود: با احداث 27 باب مغازه تجاری در بازار ملامجدالدین مغازه های این بازار به  218 باب افزایش یافته است که رونق اقتصادی و توسعه این بازار را نیز در پی داشته است.

 

 

رتبه‌های برتر دلنوشته به سردار شهید سلیمانی تقدیر شدند

برندگان دلنوشته به سردار شهید قاسم سلیمانی از مجموعه برنامه‌های مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری  با حضور مدیر  سرمایه انسانی شهرداری ساری تجلیل شدند‌. همچنین از برندگان مسابقات ورزشی بانوان و مسابقات کتابخوانی هم قدردانی به عمل آمد.

در این برنامه احمدیان مدیر سرمایه انسانی شهرداری ساری با بیان اینکه شهدا زنده هستند و ما با تاسی از این عزیزان راه تعالی را در پیش می‌گیریم، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی زنده است و منتقمان این شهید بزرگوار، راه شهید سلیمانی را در جبهه مقاومت ادامه می‌دهند.

 

 

پروژه آسفالت مسیر بلوار امام رضا(ع) در حال انجام است

پروژه آسفالت مسیر بلوار امام رضا(ع) در راستای بهسازی معابر و رفاه حال شهروندان با همت شهرداری منطقه یک و سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مرکز استان در حال انجام است.

 

 

چاپ محتويات