تفکیک پسماند شهر گامی در جهت حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان، عباس رجبی سرپرست این سازمان ، ضمن ابراز خرسندی از روند اجرای طرح تپش (تفکیک پسماند شهر) اظهار داشت: با مشارکت شهروندان در اجرای این طرح ،  حجم زباله های تولیدی شهرستان ساری کاهش قابل توجهی یافته است.

 

وی با اشاره به راه اندازی تعداد محدود ایستگاه های تپش در آغاز اجرای طرح ، افزود: با توجه به اینکه مشارکت شهروندان با سازمان مدیریت پسماند شهرداری در این طرح مطلوب بوده لذا اجرای مراحل بعدی با انگیزه بیشتری در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

 

رجبی ادامه داد:  میزان حجم پسماند بازیافتی دریافت شده در ابتدای طرح ماهانه حدود 3/5 تن بود که پس از گذشت یک سال به مرز ماهانه 100تن افزایش یافت.

 

این مسئول به مطالعات جامعه شناسی و بررسی رفتارهای اجتماعی شهروندان ساروی با پسماندها  و چگونگی تفکیک آن اشاره کرده و گفت:  برگزاری کارگاه های آموزشی برای شهروندان در مقاطع مختلف و ارائه اطلاعات مناسب جهت تفکیک پسماند ها از فعالیت های سازمان در این زمینه بوده است.

 

رجبی ، لزوم فرهنگ سازی و آموزش جهت مدیریت صحیح پسماند ها در راستای  حفظ محیط زیست و منابع طبیعی برای نسل آینده را  مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: کارگاه های آموزشی برای کودکان در مدارس و مهدهای کودک در حال برگزاری است و در این کارگاه ها کودکان از اهمیت موضوع تفکیک مطلع شده و به عنوان سفیران و حامیان تپش( تفکیک پسماند شهر) معرفی خواهند شد.

 

سرپرست سازمان پسماند شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد:  با توجه به استقبال و مشارکت شهروندان طرح تفکیک پسماند شهر (تپش ) و نیز حجم پسماند دریافتی ، آینده مطلوبی را در زمینه داشتن شهری پاک برای نسل اینده ساری متصور خواهیم بود.

چاپ محتويات